2015/12/02

Przedświąteczne porządki teraz o wiele przyjemniejsze

Nadszedł grudzień, drugi dzień ostatniego miesiąca 2015 roku. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja do zrobienia generalnych porządków w domu, nic nie motywuje tak bardzo jak wizja rodzinnych, spokojnych i smacznych świąt, spędzonych w wysprzątanym domu. Nie ma nic piękniejszego niż wejście w Nowy Rok 2016 z nową energią w przestrzeni, która nas otacza każdego dnia. Warto rozpocząć już teraz, aby późniejszy czas wolny przeznaczyć na przyjemne zakupowe szaleństwo, rodzinne gotowanie i celebrowanie. To najpiękniejszy czas w roku, niepowtarzalna atmosfera, bajeczny nastrój i wspomnienia. Sporo pracy przed nami, ale jeśli tylko się postaramy, zostanie nam to wynagrodzone.

Przedświąteczne porządki musimy sobie zaplanować. Najlepiej na początek zająć się zbędnymi przedmiotami w domu, które tylko zajmują sporo miejsca, a od dawna są nieużytkowane, zbierane z myślą, że może kiedyś się przydadzą. Pochowane po kątach, w szafach, pawlaczach, na strychu, w garażu czy w piwnicach, zakurzone, sprawiają tylko że, źle czujemy się w takim pomieszczeniu. Pora na oczyszczenie energii panującej w domu. Wysprzątany dom wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, czujemy się lepiej wracając do takiego domu, mamy ochotę na rodzinne spotkania i relaks. Gdy już podejmiemy decyzję, które rzeczy nie są nam potrzebne, warto zastanowić się, co dalej z nimi zrobić. Sprzedać na targu staroci, czekać na wywóz śmieci, oddać znajomym czy może spróbować innego rozwiązania? Szkoda czasu, bo tego do świąt pozostało niewiele, mam dla Was rozwiązanie, które wydaje się być świetnym rozwiązaniem na ten przedświąteczny czas.

W sieci znajdziecie platformę www.wiewiorka.pl, umożliwiającą oddanie zbędnych rzeczy. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza przed świętami. Projekt skierowany jest dla każdego niezależnie od wieku. Nie ma nic lepszego przed świętami, bo możecie zarobić na recyclingu od kilku do kilkudziesięciu złotych i więcej, pozbywając się zbędnych przedmiotów. Uzbieraną kwotę można przeznaczyć na prezenty dla rodzinny czy produkty do przygotowania tradycyjnych potraw, to już od Was zależy. To platforma, gdzie oddać możecie metale / butelki, tekstylia, obuwie, akcesoria, zabawki i książki. Istotne, aby rzeczy nie były zniszczone. Nie są skupowane przez platformę w przypadku metali i butelek przedmioty: zawilgocone, łatwopalne i wybuchowe, niesortowane lub łączone z innymi metalami, z nielegalnych źródeł, butelki bezzwrotne, odpady medyczne i butelki uszkodzone. 

Oddając tekstylia, obuwie, akcesoria, zabawki i książki trzeba zwrócić uwagę, aby przedmioty nie były: dziurawe, rozprute, mokre, zmechacone i sprane. Książki powinny być uszanowane, bez dedykacji. Wszystkie informacje znajdziecie na ulotce zamieszczonej na platformie. 


Dobrze, wiadomo już jakie przedmioty można oddawać. Aby tego dokonać należy zarejestrować się na www.wiewiorka.pl założyć konto i wypełnić swoje dane. Otrzymujemy pocztą tradycyjny pakiet startowy, zawierający 5 worków z kodem kreskowym z logo akcji, ulotki oraz kartę pre-paid z kodem PIN, na które wpłacane będą zarobione przez nas środki. Zgromadzonymi środkami można zapłacić za zakupy w sklepie lub wypłacić z bankomatu. 
Zbieramy więc przedmioty, które wyszczególnione są na ulotkach i w regulaminie www.wiewiorka.pl, segregujemy w otrzymanych workach, zamawiamy kuriera poprzez konto przez nas założone, przyjeżdża kurier, odbiera wypełnione przedmiotami worki. Mamy posprzątany dom puste pawlacze, czyste piwnice i szafy, a do portfela wpada kilka groszy przed świętami! Jestem na tak!

Zalety korzystania z serwisu;
  • komfort, bo bez wychodzenia z domu można pozbyć się zbędnych przedmiotów
  • zarabianie, wyobraźcie sobie, że w nagrodę za zrobienie porządku otrzymujecie pieniążki, które przeznaczycie np. na drobiazgi do domu, prezenty dla rodziny czy wreszcie na ulubione danie z książki kucharskiej
Jest możliwość bycia eko, a to słowo ostatnio bardzo w modzie. Są eko ubrania, eko kuchnia, bądźmy eko! Kilka kroków dzieli nas od porządku w domu i wymarzonej atmosfery świątecznej!

2 komentarze:

  1. Fantastyczna opcja, pierwszy raz się z nią spotykam ale już zamierzam skorzystać.

    OdpowiedzUsuń