2015/12/14

Art & Food Bazar w Krakowie edycja świąteczna 13 grudnia, relacja

W niedzielne popołudnie wyruszyłam do Krakowa w poszukiwaniu świątecznych inspiracji, ale przede wszystkim, aby naładować akumulatory na nadchodzący tydzień i przedświąteczne gotowanie. Wycieczkę dokładnie sobie wcześniej zaplanowałam i rozpoczęłam od odwiedzenia Pauza in Garden, gdzie odbywał się Art & Food Bazar edycja świąteczna. Kolejnym etapem były jarmarki świąteczne.

Była to doskonała okazja to odwiedzenia tego miejsca, które dotąd znałam jedynie z opowieści znajomych czy z internetu, na zdjęciach prezentowało się wspaniale, zwłaszcza z zewnątrz. Cudowne, wspaniała atmosfera, idealna nie tylko na niedzielne, deszczowe popołudnie, poza tym przemiła obsługa, z którą śmiało można przy okazji porozmawiać. 

Co dobrego zjadłam i wypiłam? Frytki belgijskie z sosem z dodatkiem bakłażana i rozmarynu, a moje ulubione, od lat są Oliwki etc Tym razem wybrałam sałatkę, którą dobrze już znałam z innego wydarzenia kulinarnego, sałatka z fasoli z pesto rosso, z pietruszką i papryczkami. Dla orzeźwienia zamówiłam prosecco frizzante. Zupa z soczewicy z pomidorami i ziemniakami, podana z pajdą chleba wyglądała bardzo apetycznie i podobno była pyszna (posmakowała Włochowi). Sama z pewnością przygotuję podobną, bo bardzo lubię takie połączenia. Z Krakowa wróciłam z kulinarnymi inspiracjami, jak zawsze zresztą!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz