2016/12/10

Świąteczne prezenty dla pasjonatów gotowania

Przygotowałam inspirujący wpis o świątecznych prezentach dla pasjonatów gotowania. Pozostały dwa tygodnie do Gwiazdki, warto już teraz zainteresować się prezentami dla najbliższych. Jeśli wśród nich jest wielbiciel gotowania, dobrze się składa, bo chętnie podpowiem Wam, co warto kupić! 


Wszystkie produkty dostępne są w sklepie internetowym www.sklep.technica.pl


Nie ukrywam, że przy wyborze inspirujących prezentów kierowałam się także własnymi preferencjami. Lubię odwiedzać modne, stylowe sklepy dla miłośników gotowania. Nigdy jednak nie kupuję przedmiotów bez zastanowienia, pod wpływem chwili. Tłoczne sklepy w okresie przedświątecznym odwiedzam rzadko, praktycznie tylko w poszukiwaniu inspiracji. 

Całe szczęście, po powrocie do domu można na spokojnie, bez pośpiechu i emocji, znaleźć także piękne i oryginalne prezenty w internecie. Wygodnie, siedząc w fotelu i popijając domową, gorącą czekoladę z piankami, przy świątecznej muzyce. Moim tegorocznym hitem są naczynia kuchenne miedziane, bardzo estetyczne, eleganckie, zdecydowanie warte swojej ceny. Rondelki, patelnie i garnki prezentują się wspaniale. Takie przedmioty posłużą nie tylko do codziennego gotowania, to doskonałe naczynia, w których można podać dania i sfotografować, jeśli mamy blog kulinarny lub lubimy dzielić się swoją pasją ze znajomymi na portalach społecznościowych.

Desek nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli pasjonat gotowania lubi organizować w domu przyjęcia dla znajomych i rodziny. Warto wybrać na prezent takie, na których podawane będą przekąski. Deski do serwowania z powodzeniem zastąpią tradycyjne talerze. Najbardziej podobają mi się takie wykonane z drzewa oliwnego, estetyczne, niepowtarzalne, mają swój urok. 

Wśród bardzo trafionych prezentów dla miłośnika gotowania jest moździerz, solidny, ciężki, im większy, tym lepszy. Z powodzeniem sprawdzi się nie tylko do przygotowania aromatycznych mieszanek przyprawowych. Tutaj warto pomyśleć także o miarkach kuchennych, najlepiej ze stali nierdzewnej. W takim moździerzu można przygotować marynaty do mięs, warzyw i ryb. Bardzo często robię w nim guacamole i inne pasty do kanapek. Korzystanie z takiego przedmiotu wymaga więcej siły, ale blender nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, w dodatku zajmuje więcej miejsca niż moździerz, a nie każdy, nawet największy pasjonat gotowania, ma ogromną kuchnię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz