2016/04/27

Jak wybrać najlepszą dla nas wodę?

Woda nie zawiera kalorii, ale jest potrzebna do życia. Bez wody zdołamy przeżyć maksymalnie 3- 5 dni. Nieprzerwanie wodę trzeba dostarczać, dlatego, że nie można jej magazynować. Z kolei nadwyżka nie stanowi problemu. W zdrowym ciele wodę usuwamy z moczem przez nerki, jako parę wodną przez płuca, w postaci potu przez skórę i ze stolcem. Problem powstaje, gdy zaczyna wody brakować. Gdy nasz organizm utraci 30% wody, nie da się przeżyć. Co prawda potrafi sam wodę produkować, jednak tylko 300 - 450 ml w ciągu doby, a to niewiele w stosunku do potrzeb naszego ciała.

Ciało człowieka składa się w około 60% z wody. Średnio powinniśmy każdego dnia wypijać około 2 litrów płynów, czyli 8 - 12 szklanek. Najlepiej wody, bo to najzdrowszy napój, a im więcej tej bez dodatków, tym lepiej. Taką dzienną dawkę można podzielić na jednakowe porcje i pić systematycznie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem i 30 minut po. Uzależnione jest to od cech indywidualnych przede wszystkim od temperatury powietrza oraz stopnia naszej aktywności fizycznej.


Kiedy pora na uzupełnienie strat wody jedyną perspektywą dla mieszkańców wielkich miast jest ciecz, która swoim smakiem i zapachem nie zachęca do użycia. Smak wody płynącej z naszych kranów zależny jest od kondycji rur, którymi jest przesyłana, od ujęć, z jakich pochodzi. W wodzie z kranu jest za dużo chloru i związków siarki. Co prawda możemy pozbyć się tych składników, poprzez założenie filtra do wody, jednak wówczas do mycia, bo do gotowania obiadu czy picia herbaty już nie. Filtry działają bowiem tak, że usuwają z wody składniki zarówno szkodliwe, jak i pożyteczne dla naszego zdrowia.

Rozwiązaniem, sprawiającym, że zdrowa woda doda nam życia, jest jonizator wody. To urządzenie, które za pomocą procesu hydrolizy wody, z cząsteczki H2O, oddziela jony dodatnie od jonów ujemnych. Efektem takiego podziału jest woda kwaśna oraz woda alkaliczna zwana także zasadową. Woda kwaśna, której współczynnik pH stanowi 5 - 6 używana jest zwłaszcza do celów zewnętrznych oraz gospodarczych. Woda zasadowa inaczej woda alkaliczna stosowana może być do picia, bo jej współczynnik pH wynosi 7 - 11. Jonizowana woda alkaliczna poprawia nasze zdrowie.

Gwarancją dobrego zdrowia jest równowaga kwasowo-zasadowa w naszym organizmie. Nasza codzienna dieta w większości składa się z produktów, które zakwaszają organizm, znacznie mniej jest produktów „alkalicznych”, czyli świeżych owoców i warzyw oraz świeżych soków i wody mineralnej niegazowanej. Woda jonizowana jest rozwiązaniem. Stanowi ona naturalny antyoksydant, jest przyjemna w smaku i lepiej przyswajalna, nie ma efektów ubocznych, to w 100% naturalny produkt, poprawia stan zdrowotny naszego organizmu. Systematyczne picie wody jonizowanej pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Sklep internetowy www.ozoneo.pl w swojej ofercie także jonizatory wody dla osób mobilnych, które dużo podróżują i pragną mieć zawsze przy sobie wodę jonizowaną — mały, przenośny jonizator wody. Dostępne w ofercie jonizatory wody jonizują wodę w czasie kilku minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz