2022/02/22

Kawiarki włoskie mile widzianymi urządzeniami w każdej kuchni

Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie poranka bez filiżanki gorącej kawy, która działa pobudzająco, więc stawia na nogi nawet po nieprzespanej nocy. Niektórzy nie piją jednak tego napoju ze względu na zawartość kofeiny, cenią sobie aromat kawy i głębię smaku.


Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie poranka bez filiżanki gorącej kawy, która działa pobudzająco, więc stawia na nogi nawet po nieprzespanej nocy. Niektórzy nie piją jednak tego napoju ze względu na zawartość kofeiny, cenią sobie aromat kawy i głębię smaku. Obecnie najbardziej cenione są kawy ziarniste Arabica z segmentu speciality. Są to produkty klasy premium, które zachwycają wysokimi walorami smakowo-zapachowymi. Zakup dobrej jakości ziaren to jednak dopiero pierwszy krok, trzeba mieć jeszcze odpowiednie urządzenie do zaparzania kawy. W środowisku kawoszy od lat niesłabnącą popularnością cieszą się kawiarki.

Czy włoskie kawiarki to dobry wybór?

Sposób parzenia kawy ma ogromny wpływ na jej walory smakowe. Oczywiście najważniejsza jest jakość surowca. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ziaren w palarni kawy. Świeżo palona kawa smakuje najlepiej, po jej spróbowaniu nie chce się już sięgać po żadną inną. Obecnie popularne jest parzenie kawy w ekspresie ciśnieniowym, ale warto spróbować też innych metod. Wysoka cena ekspresu i jego spore gabaryty nie przemawiają na jego korzyść. Można zastąpić go czymś zdecydowanie mniejszym i tańszym. Z pomocą przychodzą włoskie kawiarki, które umożliwiają zrobienie kawy o skondensowanym smaku, mocnym aromacie, średniej zawartości kofeiny. Z kawiarką możliwe staje się zaparzenie wyśmienitej kawy bez konieczności podłączania jej do źródła zasilania. Wystarczy mieć kuchenkę gazową, aby móc podgrzewać kawiarkę na palniku. Oczywiście kawiarki mogą być także obsługiwane na kuchenkach elektronicznych, nadają się nawet na płytę indukcyjną. Dostępne są również modele ze spieniaczem do mleka.

Na co zwracać uwagę, odwiedzając sklep z kawiarkami?

Nie trzeba mieć drogiego ekspresu ciśnieniowego, aby móc raczyć się codziennie pyszną kawą. Jest wiele alternatywnych sposobów jej parzenia. Sklep Scapol można polecić każdemu, komu marzy się codzienne zaparzenie kawy zachwycającej pod względem zarówno smaku, jak i aromatu. Nie jest to wyłącznie sklep z kawiarkami, na asortyment składają się również zastawy stołowe, sztućce, rozmaite naczynia i akcesoria kuchenne. Można wyposażyć się we wszystko, co przydaje się w kuchni. Dobrej jakości sprzęt to podstawa, jeśli ma należycie spełniać swoje zadanie i służyć użytkownikowi przez długi czas. Podczas kupowania kawiarki warto mieć na uwadze części zamienne, znaczenie ma ich łatwa dostępność. Kolejną kwestią jest rozmiar urządzenia, od czego zależy to, jaką ilość kawy będzie można przygotować za jednym razem. W zależności od wybranego modelu kawiarka jest w stanie zaparzyć naraz od jednej do nawet osiemnastu kaw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz