2021/02/11

Garnki emaliowane premium

Garnki emaliowane to naczynia używane od lat przez nasze mamy i babcie. Aktualnie emalia wchodzi jednak na znacznie wyższy poziom, niż to było kiedyś. Całe sztaby projektantów, inżynierów technologii i pracowników produkcyjnych wkładają wszystkie swoje siły w tworzenie coraz to lepszych naczyń emaliowanych. Zdecydowanie jednym z faworytów pośród wspaniałych emaliowanych naczyń jest obecnie czeska marka Belis.


Zalety naczyń emaliowanych Belis


Początkowo, każdy z nas ocenia garnek pod kątem jego wyglądu, kształtu, kolorów. Nic w tym złego, w końcu kiedy garnki są dla nas atrakcyjne z wyglądu, to aż milej wchodzi się do kuchni! Dobrze jest dopasować garnki emaliowane odpowiednio do wystroju wnętrza. Warto jednak wiedzieć, że garnek garnkowi nie jest równy i wygląd to tylko jeden z czynników, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu. Przede wszystkim, powinniśmy wybierać cięższe garnki emaliowane, ponieważ oznacza to, że zostały wykonane z grubej blachy, a to bardzo ważna cecha. Najtańsze garnki emaliowana wykonane są ze stali o grubości ledwie 0,4 mm. Tymczasem dobre garnki emaliowane, powinny być wykonane z blachy powyżej 1 mm. Takie właśnie są, chociażby garnki Belis. Żaden garnek oferowany przez tę markę, nie jest wykonany ze stali cieńszej niż 1,2 mm. Belis posiada również specjalne zestawy garnków emaliowanych premium takie jak Belis LUX, które powstały z blachy o grubości aż 2 mm. 

Wyjątkowe powłoki SYMBIO i ETC


Powłoka garnka jest bardzo ważna. Teoretycznie, zdawać by się mogło, że emalia to emalia. A jednak nie do końca. Tańsza, biała emalia może zabarwić się od buraczków i ciężko znieść rysowanie po niej stalowymi przyborami. Tymczasem garnkom Belis Eco-Ceramic, to niestraszne! Dlaczego? Garnki Eco-Ceramic posiadają specjalną, niezwykle twardą powłokę emaliowaną „Symbio”, która jest odporna na kwasy i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. To nie jest jednak jedyna innowacyjna powłoka, jaka powstała dzięki marce Belis. Powłokę ETC znajdziemy w komplecie garnków Belis Romance. Skrót ETC oznacza Easy To Clean, czyli po prostu, łatwe do mycia! Brzmi jak banał, ale te garnki autentycznie wręcz pomagają nam podczas mycia. Jasnoszara, nakrapiana powłoka emaliowana jest niezwykle twarda i nie barwi się, a umycie jej jest dziecinnie proste. 

Pokrywki do garnków emaliowanych 


Jakie pokrywki będą najlepsze? To odwieczny problem! Czy stalowe pokrywki pokryte emalią, czy szklane pokrywki z okuwanym rantem? Stalowe pokrywki pokryte emalią, chociaż narobią mnóstwo hałasu podczas upadku, to nie stłuką się. Nie posiadają one jednak odpowietrznika, przez co łatwiej doprowadzić do wykipienia potrawy, a dodatkowo nieprzezroczysta pokrywka uniemożliwia nam podglądanie posiłku. Tymczasem pokrywki szklane pomimo stalowego okucia są znacznie wrażliwsze i łatwiej jest je potrzaskać. Posiadają one jednak zwykle odpowietrznik, który znacznie ułatwia pracę w kuchni, i nie musimy zdejmować pokrywki, aby zerknąć, jak się ma nasze danie. Garnki emaliowane https://naczynia.olkusz.pl/garnki-emaliowane

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz