2020/09/29

Organizujemy 40-te urodziny. Jak je zaplanować i o czym pamiętać? Przydatne rady i sprawdzone life hacks


40-te urodziny to wyjątkowy dzień dla solenizanta, wszak wkracza w wiek średni – oczywiście żartowaliśmy, wszak aktualnie 40-tka to żaden wiek średni lecz współczesna 30-tka. Niemniej takie urodziny wymagają zorganizowania przyjęcia urodzinowego, gdzie szampan, a nie wino musujące będzie lać się strumieniami. Organizacja urodzin nie jest jednak banalnie prosta i wymaga zaangażowania. Zatem koniecznie skorzystajcie z naszych przydatnych rad, i sprawdzonych life hacks.


Życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie, czyli czego najbardziej nie lubimy w urodzinach? Oczywiście odpowiedź może być tylko jedna, jest banalnie prosta i brzmi: sprzątania. Zmywanie naczyń potrafi być wkurzające, a w przypadku ich bardzo dużej ilości nawet mając zmywarkę niełatwo to ogarnąć. Tutaj przyda się pierwszy life hack, czyli zamiast szklanej czy porcelanowej zastawy zdecydowanie lepiej postawić na talerzyki jednorazowe, kubki, a nawet kieliszki. A więc po imprezie wystarczy tylko je zebrać i wyrzucić do kosza. Nie trzeba także obawiać się ceny. Wszak np. za jeden talerzyk jednorazowy zapłacisz mniej niż 50 groszy. Swoją drogą estetyka także jest świetna, wszak możesz postawić na jednorazówki w bardziej eleganckiej oprawie albo możesz pokazać że masz dystans i duże poczucie humoru i postawić na te z motywem z animacjami czy nawet barbie.

Zamiast stania przy garach

Jest jeszcze jedna rzecz, której wiele osób nie lubi, czyli gotowanie. Dla większej ilości osób jest uciążliwe, pracochłonne i trudne, a jeżeli do tego nie posiada się żadnych ukrytych talentów Master Chefa, to wręcz niemożliwe. Nie można wtedy liczyć, że w ciągu sekundy odkryje się wybitny talent do gotowania. Dlatego zamiast spędzać cały dzień i noc w kuchni, dodatkowo z marnym skutkiem, to lepiej zdecydować się na pomoc specjalistów, czyli kucharzy i zamówić catering. Tutaj macie duże pole do popisu, bo możecie wybrać ten ciężkostrawny, czyli oparty na dużej ilości mięsa, ale także bardziej fit, czyli z dodatkiem ryb gotowanych na parze. Możecie także zdecydować się na opcję wege, ale z tego rozwiązania wielu panów będzie niezadowolonych. Także ciasta i tort możecie zamówić. Dobrym wyborem jest choćby tort z babeczek z kremem, których przynajmniej nie trzeba kroić i kolejny problem z głowy.

Tańcz niech bolą Cię nogi – tańcz do białego rana

Nim przejdziemy do tego iż na swoich urodzinach trzeba się przednio bawić, to oczywiście najpierw musicie pamiętać, aby przygotować miejsce do tańców i zabaw. Jeżeli macie duży dom, to przyjęcie może odbywać się w salonie, ale możecie też zorganizować przyjęcie ogrodowe bądź też wynająć salę. Możliwości jest sporo. Warto też przygotować dobrą muzykę, nie chodzi o to, że piosenki mają być ambitne, lecz chodzi o to, aby wybrać takie przy których można poszaleć, nawet jeżeli nie niosą ze sobą żadnej wartości i raczej nie można nazwać ich sztuką. Aby dogodzić wszystkim gościom możecie poprosić ich o wysłanie Wam tytułów piosenek przy których super się bawią. Możecie się spodziewać, że będą to piosenki zespołów Boys czy Akcent. Dziwnym trafem, choć nie słuchamy disco polo, to najbardziej szalejemy przy piosence "Jesteś szalona".

Strój ma znaczenie, ale wybierz ten wygodny

Skoro obchodzisz już te 40-te urodziny, czyli w sumie 30-te, to czas wybrać strój. Ale tutaj koniecznie zastosujcie się do naszej rady, a mianowicie ubranie musi być wygodne, bo jeżeli ubierzecie za małe, to zdecydowanie będzie ono utrudniać dobrą zabawę. W przypadku kobiet może być to sukienka z szerokim rozcięciem, w której można nawet tańczyć rock & rolla. Panom polecamy koszulę slim fit, ale nie rozchodzącą się na brzuchu do tego spodnie w kant i kamizelkę w kratkę, która doda stylizację nutę nonszalancji. Pamiętajcie też, że buty muszą być maksymalnie wygodne.

Impreza z okazji 40-tych urodzin musi być udana. Dlatego pamiętajcie, aby wszystko zaplanować z małym wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę. Możecie też postawić na imprezę tematyczną z cyklu "Faszyn from Raszyn". Wtedy śmiechom nie będzie końca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz