2023/10/22

Szklanki do drinków – jakie są ich rodzaje?

Szklanki do drinków stanowią nieodzowny element barowego wyposażenia. Różnorodność kształtów, rozmiarów i wzorów pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie do charakteru podawanego napoju. Od prostych i eleganckich szkieł do martini, po klasyczne highball glassy – każde z nich ma swoje zastosowanie, które wpływa na ostateczny smak i prezentację drinka. Zapraszamy do fascynującej podróży po barmańskim świecie.


Szkło idealne dla amatorów whisky

Szklanki do whisky służą nie tylko do serwowania tego szlachetnego trunku – pełnią również istotną rolę w procesie degustacji, pozwalając na lepsze wyczucie poszczególnych nut smakowych i tekstury. Istnieje kilka popularnych typów naczyń przeznaczonych do whisky, z których każda ma swoje charakterystyczne właściwości.

Pierwszym rodzajem jest tumbler – szeroka, niska szklanka o grubej ściance, idealna do degustacji whisky on the rocks, czyli z lodem. Jej konstrukcja pozwala na swobodne mieszanie trunku z dodatkami, nie zaburzając jego smaku. Między innymi takie produkty znajdziesz w asortymencie sklepu Radochy Gospochy.

Kolejny typ, glencairn glass, jest bardziej smukły i zwężający się ku górze. Kształt i forma szklanki mają wpływ na koncentrację aromatów whisky. Dzięki charakterystycznej linii skupiają i uwalniają zapachy, umożliwiając lepsze wyczucie bukietu zapachów i charakteru drinku.

Specjalne szklanki do drinków z szerokim dnem i wąską górą, pozwalają na delikatne mieszanie whisky, co ułatwia wyczucie jej zapachu, obserwację barwy i klarowności. Wykorzystuje się je również do podawania koniaku lub brandy.

Nie można nie wspomnieć o oryginalnym, pięknym designie naczyń do picia whisky. Ich krystaliczna przejrzystość i wzornictwo nie tylko wpływa na smak pitego alkoholu, ale także przyciąga wzrok. Takie szkło doskonale prezentuje się w witrynie lub domowym barku.

Wysokie szklanki idealne do kolorowych koktajli

Mówiąc o drinkach, na pewno większość z nas ma na myśli słodkie, wielobarwne napoje, będące mieszanką różnych alkoholi, soków i dodatków smakowych. Mojito, Pina colada, Cuba libre czy Tom Collins – każdy z nich musi być podany w szkle, które podkreśli jego wyjątkowy aromat i wygląd. W sklepie Radochy Gospochy, z asortymentem do domu, znajdziesz szeroki wybór pojemnych szklanek do drinków, nazywanych również highball glassami.

Komplet wysokich naczyń do koktajli o pojemności 250–380 ml, pozwala na zachowanie właściwych proporcji składników koktajlu i ich swobodne mieszanie. Jest to istotne, jeśli chcemy uzyskać harmonię smaków i aromatów w każdym łyku. Dzięki swojej wysokości mieszczą również odpowiednią ilość lodu, która utrzymuje niską temperaturę napoju przez dłuższy czas.

Szklanki do drinków – ciesz się każdym łykiem

To właśnie prezentacja i apetyczny wygląd koktajlu są kluczowymi elementami jego atrakcyjności. Serwując trunki w pięknych szklankach, nawet w domowym zaciszu, w wyobraźni przeniesiesz się do klimatycznego baru na tropikalnej plaży lub wprawisz swoich gości w karnawałowy nastrój. Który komplet wybierzesz?

*Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz