2022/05/08

Jak zaplanować świętowanie urodzin: instrukcja krok po kroku


Przygotowanie do świętowania urodzin - to naprawdę ciekawe i kreatywne zajęcie, którego wcale nie trzeba zlecać specjalistom. Podajemy przydatne porady, za pomocą których przygotujesz naprawdę wymarzone święto dla swoich bliskich i przyjaciół, a jednocześnie świetnie spędzisz wolny czas i zaoszczędzisz ogrom pieniędzy!

Ustalenie kwestii “liczbowych”

Na tym etapie należy doprecyzować wszystko, co jest związane z liczbami, a przede wszystkim datę świętowania. Najlepiej ustalić ją z imprezowiczem: niekoniecznie musi to być dzień kalendarzowy, w którym wypadają urodziny - można przesunąć świętowanie na najbliższy weekend, a jeśli ten dzień wypada w dniu święta państwowego lub religijnego, to również można uczcić go kilka dni później. Nie zaleca się jednak świętowania urodzin przed dniem ich rzeczywistego nastąpienia.

Warto także ustalić godzinę, o której będzie odbywać się świętowanie: imprezę dla dzieci można zorganizować rano lub po południu, natomiast przyjęcie dla dorosłych najczęściej organizuje się w godzinach wieczornych. Ustal także inne szczegóły:

  • Ilość zaproszonych gości;
  • Budżet, którym dysponujesz;
  • Dokładne godziny, w których będzie odbywała się impreza;
  • Ilość osób, które zajmą się obsługą przyjęcia itp.

Aranżacja święta: na co warto zwrócić uwagę?

Decydując o tym, jaka będzie aranżacja święta, przede wszystkim zastanów się nad jego tematyką: powinna być bliska osobie świętującej urodziny, a jednocześnie zrozumiała dla gości. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele: można wybrać tematykę starego kina lub magicznej podróży, dopasować stylistykę atmosfery urodzinowej do konkretnej pory roku lub nawet ulubionego koloru. Zgodnie z wybranym stylem należy także przygotować:

  • Dekoracje. Nie powinno ich być wiele, ale zdecydowanie powinny zostać dokładnie dobrane. Można przygotować pokaz slajdów z wyjątkowych zdjęć lub nawet teledysk na YouTube, a następnie pokazać przygotowane multimedia na ścianie w miejscu, gdzie będzie świętowana impreza. Zadbaj także o jedzenie - najlepiej, jeśli będzie odpowiadało tematyce urodzin: pizza idealnie sprawdzi się do stworzenia “włoskiego” klimatu, a tęczowe bezy będą wyglądać tak, jakby były podarowane przez dobrą wróżkę.
  • Tort. Nawet, jeśli nie chcesz zamawiać jednego dużego urodzinowego tortu, zdecydowanie warto wcześniej zadbać o deser na urodziny: mogą to być ciasteczka, mini-torciki lub inne słodkie wypieki. Doskonale, jeśli taki deser zostanie wykonany z ulubionych składników i będzie miał niepowtarzalny wygląd. Odpowiednią opcję możesz wybrać tu tortynabema.pl: cukiernicy zadbają nie tylko o to, by przygotować deser z naturalnych produktów, ale i przygotują jego świąteczną dekorację. 
  • Muzyka. Trzeba zadbać o wybór DJ-a lub samodzielnie wybrać odpowiednią playlistę. Warto skonsultować się w tej sprawie z innymi gośćmi i oczywiście osobą, której urodziny i stały się okazją do świętowania.

Gdzie poszukiwać inspiracji do świętowania urodzin?

Tak naprawdę masz ogrom sposobów na zainspirowanie się przed przygotowaniem imprezy urodzinowej: kolorowe czasopisma, osobiste życzenia, wizyty w tematycznych sklepach, rozmowy z przyjaciółmi… Po tym, jak tematyka święta zostanie wybrana, można także zajrzeć na Pinteresta - znajdziesz tam wiele świetnych i łatwych do realizacji pomysłów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz